Proč jít na shibari workshop a jak to tam chodí

Zajímá-li vás bondage (svazování vašeho partnera), budete mít jistě snahu “přijít na to sami” – okoukávat něco z obrázků a videí, nebo prostě jen tak svázat partnera, jak vás napadne. To je samozřejmě v pořádku a možná tak budete zcela spokojeni.

Na co video a obrázky nestačí

Možná ale zjistíte, že lecos by se dalo dělat lépe – pohodlněji, bezpečněji, rychleji, elegantněji, více sexy … a to se prakticky nedá naučit jinak než osobní zkušeností. Výuková videa, na která by bylo možné odkázat, neexistují. Tu a tam lze najít takové, kde je užita správná technika, ale prakticky vždy je to jen technický návod určitého jednoho tématu, bez dalšího kontextu a bez inspirace. Přitom o inspiraci jde při vázání především – jde nám přeci o zážitky a jejich prožívání – ne o skautského bobříka uzlů. Velmi významné je, že u videa nemáte kontrolu, jestli vy to opakujete správně (tj. především bezpečně) a video vám také neporadí, když váš partner potřebuje v některém bodě jiný postup nebo přístup (bolí ho ramena, odkrvují se mu ruce, bojí se, nebo je to na něj naopak málo drsné, apod.).

Intimita

Shibari workshop lze přirovnat ke kurzu tance či jógy. Nedochází zde k žádným intimnostem, váže se v oblečení a ve vší slušnosti. Není cílem se zde předvádět ani hodnotit – cílem je sdílet praktické zkušenosti, které mohou výrazně zlepšit kvalitu života.

Fyzická náročnost

Shibari může být fyzicky i psychicky velmi náročné, zároveň ale může být milé a něžné. Vždy se dělá tak, aby bylo příjemné konkrétnímu člověku.

Partner

Na worskhop je nejlepší přijít v páru. Pokud k sobě ale nikoho nemáte, je možné domluvit vám vázacího partnera. Nejprve se oba elektronicky zkontaktujete a sami usoudíte, jestli máte s daným člověkem chuť vázat.

Vaše zkušenosti s vázáním

Záleží na tématu workshopu. Začátečník nemusí umět vůbec nic, vše se dozví. Začátečník by ale neměl chodit na témata, která už nějaké znalosti vyžadují.

Jak je to složité?

Shibari může na pohled vypadat velmi komplikovaně, ale o složitost při vázání vůbec nejde. Naopak, snažíme se o jednoduchost a soustředit se na partnera místo na provazy. Je důležité k partnerovi přistoupit tak, aby vázání bylo pro oba příjemné a zajímavé. Komplexnost úvazů přijde časem sama, začátky nijak složité nejsou.

Věk, pohlaví, postava

Musí vám být minimálně 18 a musíte být svéprávní. Shibari dělají lidé v každém věku, včetně důchodového. Mohou vázat muži ženy i naopak, a samozřejmě také ženy ženy či muži muže. Rovněž nijak nezáleží na postavě – tělu partnera se vázání přizpůsobuje.

Soukromí

Pokud sami nebudete chtít, nikdo se o vaší účasti na shibari workshopu nedozví. V celé BDSM komunitě je na soukromí a bezpečnost velmi pečlivě dbáno. Kdo by jednou porušil pravidla, byl by komunitou ostrakizován a už by si nikde neškrtl.