BDSM obchod – Ardent shibari

O nákupu

Rada
Níže je e-shop, ale můžeme cokoli probrat osobně: majkl.mn@email.cz.
Jistota
Zasílám domů, na Zásilkovnu, či předávám osobně. Platba dobírkou či převodem.
Soukromí
Není poznat, co je uvnitř balíčku, ani kdo ho posílá.

Intormace o jutových provazech pro shibari/kinbaku

V shibari se používají nejčastěji provazy jutové – mají nejlepší vlastnosti. Nelze je ale pořídit v provaznictví nebo hobby-marketu, neboť zde jsou jen provazy technické – příliš tvrdé, kousavé a napuštěné páchnoucími/dráždivými konzervanty. Pro shibari jsou nevyhnutelné speciální úpravy provazu.
Míra těchto úprav určuje kvalitu a také cenu provazu. Obecně lze říci, že čím je provaz ošetřenější, tím je hladší a jemnější (příjemnější). Sám vážu s provazy nejvíce ošetřenými (GENTLE), ale někomu více vyhovuje varianta ROUGH – a to nejen kvůli ceně, ale také pro její pocitovou hrubost a vyšší odolnost vůči nešetrnému zacházení.
Péče o provazy
Jakmile je provaz vyroben, nejlepší další péče o něj je samotné vázání. Provaz časem „zraje“. Více změkne, ohladí se a o něco se ztenčí. Zpočátku práší („sněží“), případně mu zpočátku na povrchu budou odstávat chlupy – těch je možné se zbavit opálením provazu (rychle, nad mírným plamenem), nebo si jich prostě nevšímat – provaz se časem sám ohladí.
Kolik toho vzít?
Na základní domácí hraní jsou potřeba asi 3 kusy, pro plnohodnotnější hru se jich hodí 5, a jako plný set se udává 13 kusů. Hlavně ale doporučuji příliš nezabřednout do teorie provazů nebo do vázání „nanečisto“ a co nejdřív vázat lidi pro radost, a jednoduše. Brzy pak sami zjistíte, které provazy a způsoby vázání vám vyhovují.

0bchod