O Ardentovi

Co mě baví

Miluji shibari (bondáž), spanking (od ruky až po bičování), a rough body play (manipulace a fyzické přemožení). Obzvláště si užívám D/s (dominantně-submisivní symbolika a hravá komunikace). Vlastním jménem Michal, původně biolog, nyní obchodník. Najdete mě také na Facebooku či Instagramu.

Ardent Michal
„Užijte si partnera i sami sebe!“

Hraji si s výraznými emočními i fyzickými vjemy, ale vyhýbám se ošklivé bolesti („bičem lze i pohladit“). Styl „Ardent Ryu“ (Podmanivé vázání) vychází z toho, že tou nejzajímavější „pomůckou“ jsem pro partnera já, a nikoli kulisy jako provaz či rákoska. Rád střídám drama s něhou, a těší mě jakékoli projevy a komunikace během hry.

Moji učitelé

BDSM hry a vztahy mě lákaly od malička (citově/emočně již ve školce, dávno před chápáním erotiky či sexu). Myslel jsem na to prakticky denně, ale málokdy (a trochu rozpačitě) praktikoval. V roce 2014 jsem poprvé navštívil shibari workshop. Ačkoliv mě předtím japonské vázání přímo nelákalo, od první zkušenosti mě nadchlo. Zejména jako vyjadřovací prostředek, který mohu aplikovat po svém, a realizovat své pocity. Od té doby chodím na workshopy a jiné BDSM akce, kde se učím a inspiruji – níže jsou mí nejvýznamnější učitelé. Od roku 2017 sám učím a vystupuji se scénkami pro publikum v ČR i blízkém zahraničí. Dělá mi radost, když to ostatní baví stejně jako mě, a když mohu lidem pomáhat k lepším zážitkům.

Soptík

Soptík mě naučil nejvíce. Je bezesporu vůdčí osobnost české shibari scény. Rozumí mnoha aspektům a stylům vázání, a umí ty znalosti výborně předávat. V současnosti už učí pokročilejší témata.

Peter Slemrian

Belgičan vzhledu Miroslava Horníčka. Dnes už není příliš aktivní. Z jeho workshopu jsem si ale odnesl cenné postřehy, které zhusta využívám. Jeho styl má blízko k stylu již zesnulého Yukimora Haruki, který považuji za sobě nejbliží.

Michael Ropeknight

Německý rigger, jako jeden z mála učí mé oblíbené Yukimora Ryu. Na jeho workshopu mě po letech překvapily velmi odlišné techniky vázání, než u jiných stylů.

Riccardo Wildties

Jeden z nejproslulejších světových riggerů, zakladatel Kinbaku Luxuria a přední osobnost stylu Naka. Vlastně styl Naka Akiry ještě více pozdvihl. Kromě toho, že precizně ovládá techniku a emoce, dokáže své znalosti skvěle a zábavně předávat. Učí mnoho významných riggerů.

WykD

Slavný britský rigger, u kterého mě baví, jak má při vázání v malíku kdejakou všední drobnost, se kterou by jiný neprakticky zápasil. Váže i učí výborně. Vždycky si z jeho lekce odnesu něco praktického. Jeho modelka Clover se také aktivně zapojuje a předává mnoho užitečných informací  z pohledu vázané.

Yoroi Nicolas

Slavný belgický rigger s velmi osobitým stylem. Používá většinou minimum provazů, váže modelky do netradičních poloh a dovedně je jimi trápí. Jako učitel mi úplně nesedne, ale inspiraci přináší velikou. Posunul mě v oblasti manipulace s člověkem i s provazy. Viděl jsem několik jeho vystoupení, z nichž jedno bylo mimořádně fascinující, po jiných naopak zůstaly rozpaky.

Kasumi Hourai

Japonka s 20 letými zkušenostmi vázání Naka Ryu. Zejména její autentičnost pro mě byla velkou inspirací. Technika byla také zajímavá, ale (logicky) se příliš nelišila od jiných učitelů Naky – bylo to hlavně o detailech.

Andrea Ropes

Ital. V civilu zábavný, při vázání především technický. Dobře učí složitější vzory. Nechá vás to opakovat a postupně vychytává chyby. To se mi v té době přesně hodilo.

Pedro Cordas

Portugalec. Poprvé mě docela překvapil zcela jiným přístupem k vázání, než jaké jsem do té doby znal. Prakticky vůbec se nedotýká modelky, sám sebe upozaďuje a prostě pouze tiše a klidně váže. Vše, co modelka vnímá, jí předává Pedro jen přikládáním a napětím provazů. Nečekejte divokost, ale precizně a v klidu provedenou sofistikovanou techniku. Naučit může hodně, ale ne každému sedne jeho styl, kdy ukazuje hodně věcí v celku, ale méně probírá detailně.

Zor Neurobashing

Pochází z Kanárských ostrovů a je především fotograf. Kromě technických fotografických znalostí umí mimořádně dobře předat estetické cítění a popsat, co dělá scénu zajímavou – resp. jak náladu zachytit na fotku. Důraz na detail, okamžik, oproštění se od „akrobatického shibari“. Organizátor Madrid shibari.

Frank a Sheila

Rakušáci, sympaťáci, specialisté na drsné hry s tělem – tedy rvačky, bití a působení bolesti rukama – samozřejmě vše v příjemném provedení. Výborní také na pocity studu, strachu, dominance … v jejich přístupu jsem se zcela našel a hodně jsem si odnesl.

Kapitán papírového loďstva, Delta, Fred RX

Od těchto tří jsem postupně nabyl různé znalosti o bičích a bičování. Kapitán mě seznámil s dlouhými biči. Delta doplnil hlavně některé otázky přístupu k bičování kratšími biči. Fred RX inspiroval signálním bičem. Má současná technika bičování v BDSM je má původní.