Proč jít na shibari lekci a jak to tam vypadá

Proč jít na shibari či BDSM lekci, a jak to tam vypadá

Proč?
– Pěstujte své radosti.

Snad každý své vytoužené BDSM praktiky objevuje zpočátku nejraději sám. Zpravidla nám však hru kazí nedostatky: provazy nedrží, nebo naopak škrtí, úvaz není moc hezký, vázání je zdlouhavé, děj hry kostrbatý … Možná občas váháte jak pokračovat, jak na partnera působit – zda být drsnější, drzejší, nebo naopak jemnější či poslušnější. I když máte talent a velkou chuť si hrát, zbývá ještě obrovský prostor kam posunout své zážitky, a zvýšit si tak životní pohodu.
Objevte, co ve vás je, a jak s tím pracovat!
Budete sexy!

Nestačilo by video?
– Ne.

Jde o zážitky – neučte se „uzly“! Většina výukových videí je chybná nebo nesmyslná. A i když ukazují správnou techniku, nelze ji paušalizovat pro každé tělo. Navíc, u videa nemáte kontrolu, jestli postup opakujete správně (míra utažení, místo na těle …). Mnoho pouček lze přitom s klidem zanedbat, ale jiné zásady jsou významné – ať už kvůli bezpečnosti, nebo kvůli dynamice a pocitu ze hry. Dále by vám chyběla inspirace co dál – jak úvazu využít a jak pracovat s momentální náladou partnera.

Takate kote

Jak to vypadá na lekci?
– Jako v tanečních.

Intimita

Shibari workshop je jako kurz tance či jógy. Je to kontaktní práce s tělem (i s myslí), ale není narušována intimita a nikdo není uváděn do rozpaků či jiných nepříjemností. Lekce probíhá v přátelské atmosféře a ve vší slušnosti. Všichni chceme cítit pohodu a bezpečí. Tyto pocity jsou ostatně nepostradatelný základ, bez kterého žádné BDSM vůbec nelze provozovat – ani doma, ani kdekoliv jinde.

Soukromí

Soukromí je posvátné. O vaší účasti na lekci se nikdo nedozví. Celá BDSM komunita na soukromí a bezpečnost velmi pečlivě dbá. Kdo by jednou porušil pravidla, velmi brzy by byl odhalen a skončil.

Fyzická náročnost

Shibari může být fyzicky i psychicky velmi náročné, zároveň ale může být milé a něžné. Vždy se dělá tak, aby bylo příjemné všem zúčastněným.

Partner

Na worskhop je nejlepší přijít v páru. Pokud k sobě ale nikoho nemáte, mohu vám domluvit sympatického partnera. Přes internet (anonymně) nejprve sami zhodnotíte, jestli máte s daným člověkem chuť lekci absolvovat.

Vaše zkušenosti

Začátečník nemusí umět vůbec nic – vše se dozví. Pokročilejší témata předpokládají, že účastník už něco zná. Vše je na domluvě.

Jak je to složité?

Shibari může na pohled vypadat velmi komplikovaně, ale o složitost vázání vůbec nejde. Naopak, snažíme se vázat jednoduše, efektivně, a především se soustředit hlavně na partnera a ne na techniku provazů. Hned zezačátku se naučíte jisté množství univerzálních triků, se kterými se dají dělat bohaté hry. Fungují samy o sobě, libovolně se kombinují, a lze na nich případně stavět další rozvoj.

Věk, pohlaví, postava

Musíte být dospělí a svéprávní. Shibari dělají lidé v každém věku, včetně důchodového. Pohlaví účastníků je libovolné. Rovněž nijak nezáleží na postavě – tělu partnera se vázání přizpůsobuje.